piątek, 30 sierpnia 2013

Skąd czerpać inspiracje do zabawy z dziećmi?

Nie zawsze wiemy w jaki sposób kreatywnie spędzić dzień ze swoim dzieckiem, jak przekazywać im wartości, a zarazem nauczać. Skąd więc czerpać inspiracje na to ? To jest dosyć proste pytanie. Internet jest czarną dziurą, która chłonie wszelką wiedzę. Możemy wiele rzeczy przeczytać w internecie na stronach internetowych, blogach oraz  forach. My dziś pod lupę weźmiemy blogi.
Sądzę, że blogi to bardzo dobra forma pozyskiwania informacji. Są tam z reguły opisane i wizualnie przedstawione poszczególne tematy interesujące nas, które z reguły są prowadzone przez zwykłą osobę. Może być to koleżanka, matka, tata, ciocia jak i babcia. Każdy z nas może prowadzić takiego bloga tworząc tym samym osobisty blog.
Każdy kto zakłada bloga wyraża swoją opinie, dzieli się wiedzą i doświadczeniami oraz przekazuje wiedzę, którą chcemy pozyskać szukając w danej kategorii. Inspiracji można znaleźć więc dużo.
Rozwijanie kreatywności jest dosyć istotne u dziecka. Pozwala mu nabyć nowych umiejętności,  poznawać świat jak i spędzać miło czas w gronie rodzinnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz