poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Modeling dla każdego

Dziś przybliżymy wam trochę temat powiązany z modą. Każdy z nas lubi świat fashion nie zależenie czy jest się dzieckiem, nastolatkiem bądź dorosłą osoba ten świat jest nam bliski. Codziennie ubieramy się oraz przeglądamy w lustrze patrząc czy dobrze wyglądamy.
Zazwyczaj większość osób również spogląda na billboardy ,które reklamują daną markę na przykład idąc do pracy aby móc zobaczyć co jest ''na czasie''. Co na nich prócz ubrań widzimy? Modelki oraz modeli.
Coraz częściej do kampanii reklamowy angażuje się osoby z niepełnosprawnością. Trzeba niestety przyznać ,że to jest ''chwyt'' przyciągający uwagę, ponieważ rzadko kiedy możemy spotkać osobę z niepełnosprawnością w świecie mody, a mentalność ludzka jeszcze niezaadoptowana tego do codzienności, w taki sposób by to stało się oczywiste.
Jak ludzie odbierają takie osoby? Większość z nich akceptuje i podziwia takie osoby za to, że nie wstydzą się swojej niepełnosprawności i mają siłę by z nią żyć. Prócz tego pokazuje to, że nie ma barier, które by dzieliły wszystkich ludzi mimo ,że występuje między nimi różnica. Takie z reguły odczucia zazwyczaj ludziom towarzyszą. Są również osoby ,które uważają ,że nie powinni wykorzystywać wizerunku osób z niepełnosprawnością, ale to już raczej mniejsza grupa społeczeństwa. W końcu każdy medal ma dwie strony.

Jedną z ciekawszych osób o której czytaliśmy i osobiście podziwiamy jest Debbie Van Der Putten. Jest to modelka z niepełnosprawnością fizyczną. Straciła prawą rękę w wieku 19 lat w wypadku autobusowym.
Dla każdego jest to zapewne wielka tragedia, ale mimo tego faktu nie poddawała się.
Została zauważona w świecie mody między innymi dzięki uczestnictwie w reality show ''top model'' w Wielkiej Brytanii w 2008 roku. Wcześniej jednak uczestniczyła w konkursie piękności w Holandii dla kobiet z niepełnosprawnością, w którym kobiety konkurowały między sobą występując w koszulce nocnej oraz kostiumie kąpielowym. Prócz tego każda z uczestniczek musiała zaprezentować krótki film video przedstawiający ''pokonywanie'' swoich barier fizycznych.
Debbie to jedna z modelek, która miała przyjemność współpracować na planach zdjęciowych z najlepszymi fotografami mody. Została również wyróżniona w CosmoGirl oraz Elle. Obecnie jako profesjonalna modelka uczestniczy w wielu kampaniach reklamowych oraz społecznych. Do tych drugich zaliczamy między innymi uczestnictwo w projekcie organizowanym przez londyńską organizacje non-profit Models of Diversity, która ma na celu zmienić oblicza mody i modelingu poprzez promowanie różnorodności w hightfashion.

Debbie kocha świat mody i udowadnia nam ,że mimo niepełnosprawności można osiągnąć wiele. Wystarczy pewność siebie i zapał aby zajść daleko. Marzenia warto spełniać i nie rezygnować z nich nawet jeśli ta droga jest długa i z przeszkodami, to satysfakcja z dojścia na metę wynagradza wszystko.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz